ایردراپ چیست؟

ایردرآپ

ایردراپ در در یک کلمه یعنی پول باد آورده رایگان! اما معنی دقیق تر و اهداف پشت پرده ایردراپ ها چیست؟

عرضه‌کنندگان رمزارز، گاهی اوقات با انجام ایردراپ به افرادی که در سایت، شبکه های اجتماعی، ارز دیجیتال یا کیف پول آنها عضو شوند توکن‌های رایگان ارائه می‌دهند. این توکن ها میتوانند به موفقیت و رشد قیمتی چشمگیری برسند و حتی بلعکس، نیامده با شکست مواجه شوند.

ایردراپ ها همگی رایگان هستند!

پیش از هر چیز باید گفت که تمامی ایردراپ های ارز دیجیتال رایگان هستند و شما به هیچ عنوان نباید پولی بابت آن ها به کسی پرداخت کنید. این نوع airdrop معمولا در ازای ثبت نام در صرافی ها، داشتن توکن بومی یک شبکه، کمک به بدست آوردن پاراچین های پولکادات، برنامه های تشویقی صرافی ها و… به کاربران داده میشود.

بنابراین نحوه دریافت ایردراپ ها نیز متفاوت است. ایردراپ ها الزاما توکن های جدید نیستند؛ مثلا برخی صرافی ها مانند والکس در برخی کمپین ها در ازای ترید، ساخت ربات معامله گر و ترید حرفه ای چندین هزار دلار را بین کاربران ایردرآپ می کنند. اما نکته قابل توجه اینجا است که چیزی به اسم کارمزد ایردراپ هم نداریم! یعنی شما نباید کارمزد شبکه و حتی مالیات آن را بپردازید.

چرا باید با مفهوم ایردراپ آشنا شویم؟

لذا تنها آن دسته ای از ایردراپ ها واقعی اند که بدون دریافت پول از شما به شما توکن رایگان بدهند. برخی ایردراپ ها ممکن است از شما پول بخواهند تا مقدار توکن به شما بدهند. در اینجا باید گفت 100 درصد کلاهبرداری اند. بعضی اوقات در صورت نگه داری یا انتقال یک ارز مثل ترون یا اتریوم به شما توکن های رایگان داده خواهد شد. اما برخی از آنها کلاهبرداری و تنهای بخشی از آنها واقعی اند. مثلا در صورت انتقال ارز ترون به کیف پول یا حساب صرافی به شما به مقدار اندکی ارز مثل بیت تورنت داده خواهد شد که ارزی معتبر و واقعی است. پس آشنایی با این مفهوم به شما در مواجهه با اسکمر ها کمک می کند.

حالا چرا بعضی از ارز ها و ایردراپ ها کلاهبرداری هستند؟

چون هر کس در بلاکچین میتواند یک توکن با هر لوگو و اسمی تولید کند. حتی با لوگو و اسم مشابه به یک ارز دیجیتال دیگر. بنابراین امکان جعل ایردراپ و اسکم هم هست. پس اینجا می رسیم به این مثال قشنگ که میگه “هر گردی گردو نیست”. پس آشنایی با ایر دراپ در آینده به شما کمک می کند که در دام کلاهبردان نیوفتید.

چگونه ایردرآپ بگیریم؟

اکنون این سوال مطرح می شود که با وجود حجم زیادی از کلاهبرداری و جعل توکن در دنیای بلاکچین “چگونه ایردراپ بگیریم؟ ” برای دریافت جدیدترین ایردراپ های ارز دیجیتال کافیه به صفحه airdrops در کوین مارکت کپ مراجعه کنید. در این صفحه معمولا ایردراپ های رایگان و نسبتا معتبری قرار میگیرند.

اگر مقاله این بریتان مفید بود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

آیا ایردراپ ها رایگان هستند؟

در مفهوم واقعی ایردراپ رایگان است و نباید بابتش پولی پرداخت کرد. البته در برخی موارد لازم است تا توکن های بومی شبکه مثل پولکادات را به نفع پروژه قفل و استیک کرد یا در صرافی ها یک ارز را معامله و درمورد والت ها نگه داری کرد، اما نباید پولی بابت انها داد.

چطور ایردراپ بگیریم؟

بهترین راه فهمیدن ایردرآپ ها مراجعه به سایت صرافی ها و کوین مارکت کپ می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب در:

واتساپ
تلگرام
لینکدین
توییتر
فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *